افسران جوان جنگ نرم ایران- Young officers soft war of Iran
 

رییس کل دادگستری استان تهران با اشاره به صدور احکام قطعی تعدادی از متهمان بازداشت شده در حوادث پس از انتخابات، گفت: دادگاه تجدیدنظر با دقت بررسی مجددی انجام داده است.

سید علی‌رضا آوایی در گفت‌وگو با ایسنا، ‌ درباره وضعیت احکام بازداشت شدگان حوادث اخیر در دادگاه‌های تجدیدنظر، اظهار کرد: برای تعدادی از متهمان در دادگاه تجدیدنظر رای قطعی صادر شده است و تعدادی از پرونده‌ها نیز تحت بررسی است.

رییس کل دادگستری استان تهران در ادامه افزود: برخی از احکام صادره از دادگاه بدوی تایید و بخشی از آرا تبدیل به برائت شده، در بخشی از این احکام تخفیف داده و بعضی به جریمه تبدیل شده است.
آوایی افزود : دادگاه تجدیدنظر با دقت بررسی مجددی انجام داده است و هر تصمیمی را که دادگاه بدوی گرفته، تایید نکرده است، شان دادگاه تجدیدنظر در این است که به بررسی مجدد ماهیتی بپردازد. به اعتقاد بنده مسیر دادگاه تجدیدنظر تا الان در رابطه با رسیدگی به این پرونده‌ها مسیر نسبت قابل قبولی و خوبی بوده است.

وی درباره توقیف اموال و حساب‌های شیرین عبادی و خانواده‌اش گفت: این موضوع را از قول خانم شیرین عبادی دیدیم و بنا داریم به‌زودی در این‌باره تحقیقات جامعی از ناحیه دادسرا به عمل آوریم.

آوایی درباره انتشار اخبار مبنی برابقای وی در دادگستری استان تهران، گفت: مسوولان قوه در جواب تقاضای بنده مبنی بر این‌که من در جای دیگر مشغول خدمت شوم، گفتند که فعلا شما در دادگستری تهران انجام وظیفه کنید.

رییس کل دادگستری استان تهران در ادامه با بیان این‌که برای ادامه خدمتم به ابلاغ کتبی نیازی نیست، افزود: ابلاغ‌های قبلی زمان‌دار نیست، بنابراین وقتی رییس قوه قضاییه ابلاغ بدون زمان می‌دهد و آن ابلاغ با ابلاغ دیگری تمام نشده؛ ابلاغ قبلی به قوت خودش باقی است و نیاز به ابلاغ جدید نیست و در غیر این صورت با آمدن رییس قوه برای تمامی قضات در کشور باید ابلاغ جدید صادر شود.

نوشته شده در تاريخ ۱۳۸۸/٩/۱٦ توسط commander
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک | بازپخش : بانک جامع قالب های فارسی