افسران جوان جنگ نرم ایران- Young officers soft war of Iran
 

تلاش هواداران موسوی برای سوء استفاده از مراسم خاکسپاری آیت الله منتظری و در حالی که این مراسم با استقبال نه چندان گسترده مردم قم مواجه بود، پس از ساعتی به شکست انجامید.

 صبح امروز پس از تشییع پیکر آیت‌الله منتظری به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(سلام الله علیها)، نمازایشان به امامت آیت‌الله شبیری زنجانی در حرم مطهر اقامه شد. این درحالی بود که پیش از اقامه نماز، پیام مقام معظم رهبری به مناسبت درگذشت آیت الله منتظری قرائت شد.

اگرچه در مراسم تشییع آیت الله منتظری همچون روال عادی مراسمات تشییع علمای حوزه با حضور برخی از روحانیون برجسته برگزار شد ولی عدم حضور برخی از علما مراجع عظام تقلید همچون آیت الله صافی گلپایگانی، آیت الله مکارم شیرازی و آیت الله مصباح یزدی و آیت الله جوادی آملی در مراسم تدفین آیت الله منتظری مشهود بود. که این امر با دلخوری خانواده آیت الله منتظری هم روبرو بوده است.

همچنین گزارش ها حاکی از آن است که میرحسین موسوی که قصد داشته به مراسم تشییع بپیوندد، پس از مشاهده اعتراض تشییع کنندگان به حضورش در شهر قم، مجبور به ترک جمعیت تشییع کننده شده است.

با این وجود بعد از ورود جمعیت تشییع کننده به صحن آینه حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) حامیان موسوی که به صورتی برنامه ریزی شده در این مراسم حضور یافته بودند، با سردادن شعارهای ساختارشکنانه و هتک حرمت حرم مطهر، تلاش کردند تا این مراسم را از روال عادی خارج کنند .

عدم حضور چشمگیر مردم شریف قم، در کنار حضور گسترده برخی از پایتخت نشینان و نیز مردم نجف آباد زادگاه آیت الله منتظری نیز در این مراسم بسیار چشمگیر بود. در این میان برخی از دختران حامی موسوی که بدون حجاب مناسب و بی توجه به حفظ حرمت حرم کریمه اهل بیت، مشغول انجام حرکت‌های ساختارشکنانه وتعجب آمیز بودند، موجب تعجب و ناراحتی مردم مومن قم شد.

‏پس از پایان آیین خاکسپاری پیکر آیت الله منتظری، گروهی از جمعیت حاضر باقی مانده در حرم، شروع به سر دادن شعارهایی ضد دولتی کردند که با حضور مردم قم متواری شدند‏.‏

در این میان احمد منتظری در سخنان کوتاهی ضمن یادآوری وصیت آیت الله منتظری در لزوم سیاسی نشدن مراسم، خواستار بازگشت مراسم به روال عادی خود شد. وی از حاضران دعوت کرد در مراسمی که امشب در حسینیه پدرش برگزار می‌شود، شرکت کنند.

اصرار حامیان موسوی بر اهانت‌ها و شعارهای تند، خصوصا پس از خروج جمعیت از صحن آینه، منجر به برخی درگیری‌ها در خیابانهای اطراف حرم شد. این درحالی بود که خیابانهای اطراف حرم تبدیل به پارکینگ اتوبوس‌های نجف آباد و سواری‌هایی با پلاک تهران شده بود. گزارش ها تعداد این اتوبوس‌ها را صدها دستگاه تخمین زده‌اند.

حامیان موسوی که تلاش داشتند با سوء استفاده از مراسم تشییع و خاکسپاری، این مراسم را به یک میتینگ تبدیل کنند، همچنان با اصرار بر شعارها و اهانت‌های خود، خشم مردم قم را برانگیختند به نحوی که تدریجا مردم و جوانان قمی معترض به شعارهای اهانت آمیز تشییع کنندگان دروغین آیت الله منتظری با تجمع خودجوش و پرشور خود در سوی دیگر بلوار ساحلی، با شعار مرگ بر منافق و "شهر مقدس قم جای منافقین نیست" با حامیان موسوی مواجه شدند.

با افزایش جمعیت اعتراض مردمی، حامیان موسوی شروع به سنگ پرانی به سمت این جمعیت کردند. اما با رسیدن وقت نماز ظهر، مردم قم با وجود حمله وحشیانه حامیان موسوی، اقدام به برگزاری نماز جماعت ظهر نمودند این در حالی بود که برخی بانک‌های اطراف بیت آیت الله منتظری نیز از حمله حامیان اغتشاشگر موسوی، در امان نماند. این اقدام اغتشاشگران اما با واکنش نیروی انتظامی مواجه شد.

پس از اقامه نماز ظهر و در حالی که جمعیت طلاب و مردم قم به حدود دو برابر اغتشاشگران رسیده بود، شعارهای آن در مذمت نفاق، موجب شد تا جوانان حامی موسوی که غالبا از شهر تهران به قم منتقل شده بودند، از حاشیه بلوار ساحلی به داخل کوچه بیت آیت الله منتظری رفته و از آنجا به اطراف متفرق شوند.

در حال حاضر به دلیل حضور جمعیت طلاب و مردم انقللابی قم، جمعیت حامیان موسوی به کلی متفرق شده، اما مردم قم که به شدت نسبت به شعارهای موهن این گروه و همچنین هتک حرمت حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) توسط حامیان موسوی خشمگین هستند، همچنان در برابر بیت آیت الله منتظری حضور دارند و تجمع حمایت از امام و رهبری را تشکیل داده و شعارهایی بر علیه جریان فتنه سر می‌دهند. این در حالی است که برخی خبرها از برگزاری تجمع اعتراضی به این هتک حرمت در مسجد اعظم قم در بعد از ظهر امروز و حرکت به سمت دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی برای تجدید بیعت با معظم له حکایت دارد.

در همین حال و در شرایطی که بنا بر اخبار منتشر شده رسمی و عکس های ارسالی خبرگزاری‌ها، جمعیت تشییع کنندگان آیت الله متنظری بیست هزار نفر تخمین زده شده است، برخی سایت‌های خبری که همواره تلاش کرده اند با رویکردی ریاکارانه، منافع اقتصادی خود را تامین کنند، با درج اخباری عجیب و تامل برانگیز از قم، این جمعیت را میلیونی! توصیف کرده اند.

نوشته شده در تاريخ ۱۳۸۸/٩/۳٠ توسط commander
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک | بازپخش : بانک جامع قالب های فارسی