بیانیه پرتناقض شیخ اصلاحات

آقای کروبی که تبلیغات خود را برای رسیدن به پست ریاست جمهوری دهم، حدود 9 ماه قبل از برگزاری انتخابات آغاز کرده بود، به سن و سالش اشاره و ادعا کرده است که از لحاظ سن و سال دیگر در وضعیتی نیست که رفتار او را بتوان با انگیزه‌های سیاسی و رسیدن به پست و مقام و امور دنیوی تخطئه کرد.

به گزارش شبکه ایران، در حالی که موضوع نوشتن "بیانیه‌های شیخ اصلاحات"، در ماه‌های اخیر به یک سوژه داغ خبری تبدیل شده است، حجت الاسلام مهدی کروبی اقدام به صدور بیانیه‌ای جدید به مناسبت روز 22 بهمن کرد.

این در حالی است که اخیرا مجتبی واحدی، سردبیر سابق روزنامه "آفتاب یزد" که در جریان انتخابات دهم مشاورت مهدی کروبی را نیز بر عهده داشته است، دست نوشته‌ای را اشتباهاً برای روزنامه کیهان ایمیل کرده بود که بر اساس آن گفته شد آقای کروبی قصد دارد تا متن این ایمیل را در قالب بیانیه‌ای به مناسبت روز 22 بهمن صادر کند.

*سن و سالم بالاست

آقای کروبی که تبلیغات خود را برای رسیدن به پست ریاست جمهوری دهم، حدود 9 ماه قبل از برگزاری انتخابات آغاز کرده بود، در بیانیه خود به سن و سالش اشاره و ادعا کرده است که از لحاظ سن و سال دیگر در وضعیتی نیست که رفتار او را بتوان با انگیزه‌های سیاسی و رسیدن به پست و مقام و امور دنیوی تخطئه کرد.

دبیر کل حزب اعتماد ملی که طی ماه‌های اخیر ادعاها و اتهامات سنگینی را به نظام جمهوری اسلامی وارد کرده عنوان کرده که بزرگترین افتخارش "بنده خدا"، "فرزند ایران" و "سرباز مردم" بودن است.

وی همچنین از حضورش در راهپیمایی روز ۲۲بهمن خبر داده و نوشته است: در این روز می کوشیم تا دستاوردها و آرمان‌های امیدبخش که برخی از آن یا به فراموشی سپرده شده و یا به انحراف رفته را با صبر و استقامت و پرهیز از خشونت زبانی و فیزیکی مطالبه کنیم.

البته شیخ اصلاحات نگفت که در روز 22 خرداد در جمع مردم حاضر خواهد شد یا همانند روز قدس با فرقه سبز به خیابان خواهد آمد. در جریان روز قدس که او در جمع سبزها حاضر شد، هوادارنش شعارهای علیه اسرائیل و آمریکا را خط زدند و شعار نه غزه نه لبنان را سر دادند.

*تقلب شده اما دولت قانونی است

آقای کروبی در ادامه بدون اشاره به بی اعتنایی خود و دیگر سران اصلاحات به رای اکثریت مردم و حمایتشان از هتاکان به مقدسات، مدعی شد که دو رکن "جمهوریت" و "اسلامیت" نظام بشدت زیر سوال رفته است.

اما در حالی سران اصلاحات هیچ سندی در اثبات ادعای تقلب ارائه نکرده اند و نیز برخی از اصلاح طلبان از جمله محمد علی ابطحی واژه "تقلب" را اسم رمز آشوب ها و یک بهانه دانستند، آقای کروبی با وجود گذشته 8 ماه از این موضوع بازهم مدعی تقلب و آنچه که "مهندسی آراء" نامیده شد.

طرح مجدد این ادعا در حالی است که شیخ اصلاحات اخیرا در موضعی متفاوت اعلام کرده که دولت دهم قانونی است.

اتهام به نظام

دبیر کل حزب اعتماد ملی در ادامه مدعی وجود بحران در کشور شد و جمهوری اسلامی را به آنچه "سرکوب"، "زندانی کردن فله‌ای فعالان سیاسی و روزنامه‌نگاران و دانشجویان" و "دادگاه‌های نمایشی" خواند، متهم کرد.

او همچنین با اعتراض به آنچه "اعدام و اعمال مجازات‌های سنگین" نامید، تلویحا به احکام دستگاه قضا برای محاربین و ساختارشکنان اعتراض کرد.

اما آقای کروبی قسمت پایانی بیانیه خود را به بیان خواسته‌ها و توصیه‌هایش اختصاص داده است.

دبیرکل حزب اعتماد ملی که از سوی مسئولان ارشد دستگاه قضا به عنوان یکی از متهمان اصلی ایجاد آشوب های اخیر مطرح شده، در ابتدا خواستار مهار و کنترل کسانی که آن‌ها را "خشونت گرایان بی سرمایه" نامیده، شده است.

دیگر موضوع مورد اشاره شیخ اصلاحات اجرای قانون اساسی بود. این نکته که این روزها از سوی سران اصلاحات و فعالان اصلاح طلب به صورت هماهنگ مورد اشاره قرار می گیرد، موضوعی است که به گفته مسئولان و فعالان سیاسی، با بی اعتنایی رهبران فرقه سبز مواجه شده است.

میزان باید فقط رای ملت باشد!

آقای کروبی همچنین خواستار رعایت حق انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان در همه انتخابات ها شد و از نظارت استصوابی شورای نگهبان که خود او چندین بار از طریق آن به مجلس راه یافته است نیز، تحت عنوان "بدعت زشت" یاد کرده است.

آقای کروبی در ادامه اذعان کرده که میزان باید فقط رای ملت باشد نه گزینش و مهندسی آرای مردم بر اساس سلایق عده‌ای خاص.

این در حالی است که او در انتخابات دهم از مجموع 40 میلیون رای تنها موفق به کسب 300 هزار رای شده اما با وجود اینکه هیچ سندی در دست نداشت، حتی بیشتر از آقای موسوی به طرح ادعای تقلب پرداخت.

از دیگر مواردی که آقای کروبی در این بیانیه خواستار آن شده است، "آزادی بی قید و شرط زندانیان سیاسی" است. گفتنی است که حرمت شکنان روز عاشورای حسینی، اعضای و مرتبطان با گروهک های تروریستی منافقین و انجمن پادشاهی اکثر زندانیان اخیر را تشکیل می دهند.

/ 0 نظر / 9 بازدید