گاف مجدد کروبی، این بار در یک بیانیه شدیداللحن!

مهدی کروبی که پیش از این اشتباه ادبیاتی خود در ترجمه "دول الخلیج العربیه" به دولت های خلیج عربی را مستمسک حمله به احمدی نژاد کرده بود ، این بار نیز مشابه همین اشتباه را در نوشتن یکی از مشهورترین آیات قرآن کریم مرتکب شد.

به گزارش شبکه ایران، مهدی کروبی امروز به مناسبت وقایع روز عاشورای تهران بیانیه‌ای صادر کرد.

او هیچ اشاره ای به هتاکی های حامیان موسوی به مقدسات مردم نکرد، ‌اما از آن جهت که در نگارش آن، خطای مهمی مرتکب شد، نامه اش بیش از آنکه موجب خشم متدینین شود، انبساط خاطر برای مخاطبینش فراهم آورد.

دبیر کل حزب اعتماد ملی که در ابتدای نامه خود قصد داشت برای تحت الشعاع قرار دادن هتاکیها، به واسطه ترور مشکوک چهار نفر از شهروندان،به آیه‌ مشهور استرجاع از قرآن کریم تمسک کند،‌ نوشت: "انا لله و انا الیه الراجعون"!

مهدی کروبی پیش از این نیز در جریان مناظرات انتخاباتی، محمود احمدی نژاد را به نشستن در زیر تابلویی که بر روی آن نوشته شده بود "دول الخلیج العربیة" محکوم کرده بود.

وی گفته بود که معنی "دول الخلیج العربیه"، "دولت‌های خلیج عربی" است .

اما دکتراحمدی نژاد در همان جلسه برای کروبی که حامیانش وی را "آیت الله" می خوانند، توضیح داد که معنی این عبارت "دولت های عربی خلیج" است، که در پی آن کروبی ترجیح داد در این باره سکوت کند.

با این حال این اشتباه مهدی کروبی مشخص کرد که با وجود برخی گمانه زنی‌ها مبنی بر اینکه همه نامه‌ها و بیانیه‌های مهدی کروبی توسط افراد دیگری نوشته می شود، لااقل برخی از این بیانیه ها را شخص کروبی می نویسد.

گفتنی است مهدی کروبی در این بیانیه آشوبگران را که دیروز باکف و سوت به شعار علیه مقدسات دینی می پرداختند، "عزاداران حسینی" نامیده و عزادارانی را که صرفا با حضور در خیابانها و بیان شعارهای انقلابی مانع آنها شدند را "جماعتی وحشی" خطاب کرده است.

/ 5 نظر / 4 بازدید
پري

ما كه هيات و دسته نديديم يه مشت وحشي ِ افسار پاره كرده ديديم كه بالاخره بعد از هفت ماه حالشونو گرفتيم

شیعه

سلام اگه حسینی هستی وامام حسین را قبول داری یه سر به وبلاگ من بزن من نه طرفدار موسویم نه احمدی نژاد من جوان شیعه ای هستم که تنها در سوزش بی غیرتی برخیها می سوزم پس بیا

محمد مهدی

وبلاگ یکی از بچه ها رو بستن احتمالا سبزی ها بهش اعتراض دادن زیاد باعث بسته شدنش شدن اگه آدرس جدید را پیدا کردب برام بذار آدرس مسدود شده: http://22kh1388.blogfa.com/

محمد مهدی

ما ازاین بی محتوا ها ترسی نداریم زیرا تا ما زنده هستیم اینها غلطی نمیتوانید بکنند و اربابانشان هم نتوانستند بکنند و روزی که ما رنده نباشیم دیگر نیستیم تا نگران چیزی باشیم و دیگران راه ما را ادامه میدهند همانطور که ما راه شهدا را