یک مربی هم به "سندرم موسوی" دچار شد

دیشب برنامه 90 مثل همیشه پر از جنجال و حرف و حدیث بود. اما نکته جالبی که در این برنامه اتفاق افتاد تشکیک یک مربی لیگ برتری در آمار نظرسنجی برنامه نود در مورد طرفداران تیمها بود.

کمالوند مربی جوان و پر شور تیم خوب تراکتور سازی تبریز در برنامه دیشب نود،‌ آمار ارائه شده به عنوان نظرسنجی پرطرفدار ترین تیم را زیر سوال برده و معتقد بود که تیم تراکتور سازی پر طرفدارترین تیم کشور است. توضیحات عادل فردوسی پور در مورد بیشتر بودن طرفداران این تیم در آذربایجان و کم بودن طرفدارانش در دیگر نقاط ایران نیز برای مربی جوان قانع کننده نبود.

کمالوند مجری برنامه را متهم می کرد که به تیم پیروزی علاقمند است و همیشه آمار را به گونه ای ارائه می دهد که این تیم جایگاه نخست را از آن خود کند. این مربی جوان که هواداران پر شور تیم تراکتور سازی را در تبریز و استادیوم این شهر دیده بود، نمی توانست باور کند که در کل کشور تیم های استقلال و پیروزی به دلیل سابقه طولانی تر، طرفداران بیشتری دارند. وی حضور پرشمار طرفداران این تیم در ورزشگاه آزادی را نیز دلیل دیگری از بیشتر بودن طرفداران این تیم می دانست. نظرسنجی برنامه نود

اصرار این مربی جوان به تقلب در نظرسنجی برنامه نود تا آنجا پیشرفت که فردوسی پور حاضر شد شماره تمامی شرکت کنندگان را در اختیار مربی مدعی قرار دهد تا وی با تماس با شرکت کنندگان در نظرسنجی از صحت آراء آنها مطمئن شود. فردوسی پور حتی برای اثبات سالم بودن نظرسنجی مجبور شد بگوید که مثل ناموسش! از پیامک های برنامه نود محافظت می کند و اجازه جابجا شدن حتی یک پیامک را نیز نخواهد داد.

اما جواب مربی مدعی به همه این حرف و استدلال ها این بود که «من باور نمی کنم هواداران تراکتور این تعداد باشند» و وعده داد که با دعوت از مردم هوادار این باشگاه به حضور در ورزشگاه در بازی بعدی این تیم، 150 هزار نفر را به میدان می آورد تا دروغگویی فردوسی پور روشن شود.

این درحالی است که بر اساس آمار این برنامه از مجموع حدود 2.6 میلیون پیامک رسیده،‌ تیم پیروزی با 994 هزار و 51 درصد مقام اول، تیم استقلال با 642 هزار پیامک و 33 درصد در جایگاه دوم و تیم تراکتور نیز با 206 هزار هوادار و 11 درصد در جایگاه سوم ایستاده بود.

بعد از خواندن این متن و اتفاقات دیروز برنامه نود حتما یاد صحنه سیاسی کشور افتادید. کاندیدایی که با دیدن هزاران نفر از هوادارانش در برنامه های تبلیغاتی خود در کشور و صدها هزار هوادارش در تهران گمان می کرد که پیروز انتخابات است و وقتی با قریب 25 میلیون رای حریفش روبرو شد نمی توانست از توهم خودساخته خارج شود و مدعی تقلب در انتخابات شد. او برای این ادعای خود دلیلی نداشت و تنها معتقد بود قطعا تقلب شده اما چگونه ...؟ او نمی دانست. نه او، هیچکس دیگر هم نمی دانست چون اساسا تقلبی صورت نگرفته بود.

اما وی برای اثبات حرفش دلیل محکمتری داشت. او از مردم هوادارش در تهران (جزو معدود شهرهایی که رای او از رقیبش بیشتر بود) خواست به خیابانها بیایند و اینگونه او بار دیگر دلیلی برای توهم خود یافت. غافل از اینکه چند صد هزار نفر خیلی کمتر از چند میلیون طرفدار حریف است و 13 میلیون عددی کوچکتر از قریب 25 میلیون.

حال با توجه به اتفاقات دیشب برنامه نود و اوضاع سیاسی کشور باید دید سندرم موسوی دفعه بعد از کدام عرصه سر بر خواهد آورد و قربانی بعدی این بیماری چه کسی خواهد بود؟

/ 0 نظر / 11 بازدید