توجیه عناصر ضد انقلاب برای خیانت و مزدوری

دو تن از عناصر ضد انقلاب مقیم آمریکا با تأکید بر اینکه باید بی‌هیچ ترسی بودجه‌های پرداخت شده برای براندازی در ایران را دریافت کرد، خیانت و مزدوری را این‌گونه توجیه می‌کنند که اگر ما این پول‌ها را دریافت و هزینه نکنیم، پول‌ها مثل گذشته هدر می‌رود و تلف می‌شود!

به گزارش فارس، رادیو زمانه که اغلب محصولات و تولیدات رادیو فردا ـ ارگان رسمی سازمان سیا ـ را در پوشش رسانه‌ای هلندی مصرف می‌کند، درباره لزوم استفاده از بودجه‌های اختصاصی آمریکا برای براندازی نرم سراغ مهدی یحیی نژاد گرداننده سایت بالاترین و امید معماریان روزنامه‌نگار فراری رفت.

کنگره و دولت آمریکا اعلام کرده‌اند علاوه بر مبالغ قبلی، 55 میلیون دلار برای تغییر و براندازی در ایران در پوشش حمایت از آزادی اطلاعات اختصاص می‌دهند.

مهدی یحیی نژاد مدیر بنگاه دروغ پراکنی "بالاترین " - سایتی که مدیریت اصلی آن را منوشه امیر مسئول بخش فارسی رادیو اسرائیل برعهده دارد- در توجیه لزوم دریافت پول‌های اعطایی رژیم آمریکا گفت: فعالان ایرانی خارج از ایران به خصوص کسانی که با فضای داخل آشنا هستند خیلی ابا داشتند از این که نظراتشان را به کشورهای خارجی در این رابطه که بودجه‌های بین‌المللی اختصاص یافته چگونه صرف شود، اعلام کنند. نتیجه این شده که بودجه‌های صرف شده از سوی کشورهای غربی و آمریکا برای ایران به نوعی هدر برود. نتیجه هم این شده که این پول‌ها صرف پروژه‌هایی شده که تأثیر آن در ایران خیلی زیاد نبوده است. یا کسی از محصولات این پروژه‌ها استفاده نکرده یا اینکه اصلاً محصولات به درد نخوری بوده‌اند.

در حالی که در میان برخی محافل گروهکی کارچاق کن و مزدور بر سر چگونگی گرفتن سهم بیشتر از دلارهای خون آلوده آمریکایی‌ها رقابت و دعوا وجود دارد، یحیی نژاد به توجیه اصل پول‌ها پرداخت و گفت: یک مشکل این است که نیت کشورهای غربی نیت ساده‌ای نیست. بالاخره آنها به دنبال منافع خود هستند و همیشه دلشان برای ایرانی‌ها نسوخته است ولی باز هم مأسساتی هستند که حداقل افرادی که در آنها کار می کنند، خیلی به دنبال دموکراسی هستند. این بودجه ها را باید بشود هدایت کرد به خصوص توسط ایرانیان مقیم خارج. باید به شکلی، ابایی که قبلاً بود، ترسی را که قبلاً داشتند، کنار بگذارند و به سراغ این کشورها بروند تا اتفاقی که قبلاً اتفاق افتاده دوباره نیفتد و این بودجه ها هدر نرود چون بالاخره این کشورها این بودجه ها را تصویب خواهند کرد و آنها را خرج خواهند کرد.

اظهارات مدیر "بالاترین " در حالی است که این شبکه هم به لحاظ تأمین محتوا و هم تأمین مالی از سوی سرویس های دولتی آمریکا و رژیم صهیونیستی تغذیه می شود.

امید معماریان هم در گفت وگو با رادیو زمانه با اذعان به اینکه کمک گرفتن از خارجی ها در ایران با بدبینی دنبال می شود، به ستایش از دولت آمریکا پرداخت و مدعی شد دولتی که دستش به خون مردم افغانستان و عراق و دیگر کشورهای دنیا آلوده است، به واسطه اختصاص بودجه های یاد شده "می خواهد از حقوق بشر و دموکراسی در ایران حمایت کند ". وی می گوید: "یکی از اموری که دولت جدید آمریکا به آن اهتمام می ورزد، شعارش را می دهد و به عنوان یکی از استراتژی ترین محورهای سیاست خارجی شان مطرح می شود، این است که اقتدار اخلاقی آمریکا را که در هشت سال دوران ریاست جمهوری بوش مخدوش شده بود و تا حد زیادی صدمه دیده بود، دوباره بازیابی کنند. بنابراین وزارت خارجه آمریکا امروز به موضوعاتی مانند حقوق بشر، دسترسی آزاد به اینترنت برای همه، آزادی بیان و... توجه بیشتری نشان می دهد و بیشتر حکم یک موضوع اخلاقی را برایشان دارد تا یک موضوع سیاسی. هر چند به هر حال هر نوع دسترسی آزاد به اطلاعات خود می تواند تحولات سیاسی را به دنبال بیاورد ".
وی همچنین درباره نقش عناصر ضد انقلاب مقیم خارج و پیوند آنها با پروژه وزارت خارجه آمریکا گفت: تنها چیزی که اینها می خواهند استفاده از امکانات برای دسترسی آزاد مردم به اطلاعات است. آنها خواهان مداخله نظامی یا اقتصادی کشورهای دیگر نیستند.

گفتنی است نامبرده در برخی نشریات زنجیره‌ای نظیر حیات نو، یاس نو و وقایع اتفاقیه همکاری داشت و در پرونده ارتباط شبکه وبلاگ نویسان با محافل اطلاعاتی و ضد انقلابی در خارج از کشور بازداشت شد اما پس از آزادی به آمریکا رفت و سر از کلوپ‌های روتاری و فراماسونری درآورد. وی پیش از این در مواردی و تحت عنوان جایزه، از پول های اعطایی محافل آمریکایی و صهیونیستی بی نصیب نمانده است.

/ 0 نظر / 12 بازدید