پایان‌دریافت حقوق‌میلیونی موسوی از دولت‌نامشروع! با انتصاب علی‌معلم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سرانجام پس از گذشت 6 ماه از انتخابات ریاست جمهوری و در حالی که میرحسین موسوی نامزد شکست خورده این انتخابات که طی ماه‌های اخیر با ادعاهای بدون سند خود کشور را دچار مشکل کرده بود و دولت را نامشروع می‌دانست، حاضر نشد خود از فرهنگستان هنر که در سال 85 تمدید حکم ریاستش را از دکتر محمود احمدی‌نژاد گرفته بود، استعفا بدهد و قید حقوق چند میلیون تومانی را که هر ماه از این دولت نامشروع! می‌گرفت، بزند تا اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه سه‌شنبه شب دست به‌کار شد و علی معلم دامغانی را به‌جای وی منصوب کرد.

 

 این تصمیم پس از آن گرفته شد که شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه 13 آبان سال جاری، بنا به پیشنهاد کمیسیون مشورتی این شورا، موادی از اساسنامه فرهنگستان‌های هنر،علوم، علوم پزشکی و زبان و ادب فارسی را اصلاح کرد.

در جلسه مذکور ماده 15 اساسنامه فرهنگستان هنر، ماده 18 اساسنامه فرهنگستان علوم، ماده 17 اساسنامه فرهنگستان علوم پزشکی و ماده 6 اساسنامه فرهنگستان زبان و ادب فارسی اصلاح شد که بر اساس آن افراد پیشنهادی برای عضویت در فرهنگستان‌ها به معرفی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی و یا خود فرهنگستان مربوط و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی براساس ضوابط و معیارهای علمی مصوب انتخاب می‌شوند.

پس از این اصلاح اساسنامه، اولین گام با تغییر رئیس فرهنگستان علوم پزشکی برداشته شد و دکتر محمدرضا مرندی با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه 17 آذر ماه، به جای دکتر ایرج فاضل در ریاست این فرهنگستان نشست.

اما این تغییرات محدود به فرهنگستان علوم نشد و سرانجام شورای عالی انقلاب فرهنگی میرحسین موسوی را در جلسه شب گذشته خود از ریاست فرهنگستان هنر برکنار کرد و علی معلم دامغانی را به جای وی نشاند.

این تغییر پس از آن صورت گرفت که فرهنگستان هنر طی ماه‌های اخیر عملا به پاتوق سیاسی جریان ناکام در انتخابات و یکی از مراکز طراحی توطئه علیه نظام طراحی شده بود.

نکته جالب توجه در این میان چسبندگی موسوی به فرهنگستان هنر بود، به طوری که وی پس از انتخابات اگرچه دیگر در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور نیافت اما هرگز حاضر به استعفا از فرهنگستانی نشد که حکم ریاست او بر آن، سال 85 به امضای دکتر احمدی‌نژاد رسیده بود.

فرهنگستان هنر در عین اینکه تبدیل به پاتوق سیاسی برای جریان فتنه تبدیل شد اما شاید یک انگیزه مهم دیگر موسوی دریافت حقوق چندمیلیونی وی از فرهنگستان بود.

در جلسه سه‌شنبه شب همچنین اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی به عضویت جهانگیر الماسی ، مصطفی رحماندوست و مهدی کلهر، سه نفر از صاحب‌نظران و هنرمندان برای عضویت در فرهنگستان هنر رای دادند.

استاد علی معلم دامغانی رئیس جدید فرهنگستان هنر متولد 1330 دامغان است که شته تخصصی وی شعر و ادبیات فارسی است.

عضویت در شورای شعر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ریاست مرکز موسیقی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، حضور در همایش های بزرگ ادبی از جمله فعالیت‌های این چهره ماندگار کشور است.

رجعت سرخ ستاره و گزیده اشعار از جمله آثار به‌یاد ماندنی معلم هستند.

/ 8 نظر / 3 بازدید
یه بنده خدا

حادثه عاشورا علل، درس ها و عبرت ها گفتاری تحليلی از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در وبلاگ یه بنده خدا

یارآشنا

[گل][گل][گل] معلم دامغانی بهتره خدا را شکر[گل]

fataneh

بسته کسب درآمد سی ان تری شما باخرید یک بسته بسیار کارآمدو ارزشمند 27 هزارتومانی صاحب درآمدی بالغ بر 1 میلیون تومان خواهید شد... مجموعه ای متفاوت باآموزش چندین روش تجارت اینترنتی(که ازهر کدومشون میشه پول زیادی بدست آورد) ازجمله فارکس ... که به راحتی میتوانید دربازاربورس وارد شده وسود سهام کسب کنید... برای ثروتمند شدن فقط یک قدم مانده ، حضوردر عرصه تجارت الکترونیک.. . كسب درآمد تضمینی از اینترنت كسب درآمد تضمینی از اینترنت كسب درآمد تضمینی از اینترنت آموزش کامل فارکس + آموزش کامل ایمیل مارکتینگ + آدرس هزاران ایمیل فعال + آموزش ایجاد فروشگاه الکترونیکی + یک سورس کامل فروشگاه الکترونیکی + آموزش کامل مشارکت درفروش بسته آموزشی cn3 + بنرها ولینک های تبلیغاتی مختلف + نکات اصولی وریشه ای درتجارت اینترنتی + تکنیکهای کاملا مهندسی وحرفه ای + چندین بسته کسب درآمد جمع آوری شده درسطح اینترنت برای قطعی بودن درآمد + چندین نرم افزار جانبی به همراه توضیحات کامل + کتابهای الکترونیکی لازم جهت آموزش + بسته تقویت حافظه G5 + نرم افزار ارسال اس ام اس رایگان ازطریق همراه اول + وچندین عنو

محمد مهدی م

شعارهاي جديد پسرخانم ها : «برادر مانتويي، قهرمان من تويي» «ما زنيم، ما زنيم، ماتيک به لب مي‌زنيم» «خطي که در چشم ماست، ساخت دست آمريکاست» «ماتيک‌زن واقعي، تاچر بود و هيلاري» «چشاي من نازداره، با اوباما رازداره»

محمد مهدی م

بخش هایی از شعر رضا آتش فراز من از هر سبز بی منطق من از هر سبز تو خالی من از هر میر نادان سخت بیزارم تو ای سرکرده ی شوم جفا پیشه من از پتکت نمی ترسم که با حجمی ز باد و ریسمانی از نخ تکرار بیماری به سویم سخت می تازی خیالت میتوان با میر بودن چشم بر انجام لغزش بست؟ و افسوس ای خیال خام پوسیده مرا در جنگ با تو سوزنی کافیست که جان بادبادکهای سبز تو به دست سوزنی از سین سیدهاست و اینک سخت در ماتم،دلم خونآبه ای از غم تمام سبز هارا سرخ می بینم تمام شعرها را شعر می بینم تمام اشک ها را آه می بینم تمام سازهای دشمنانم را نمی دانم چرا من کوک می بینم؟ خدایا چیست این وحشت که عکس سبز اندیش ترین انسان جهان را پاره می بینم؟ زبانم لال گویی چنگ بر سیمای زرد سید آخر، و سیلی ای دوباره دستهایی بسته می بینم بگویید این کج اندیشان قرمز را که در ذی الحجه من رأسی به روی خاک می بینم بترسید ای مسلمانان من از این عکس پاره فرق های پاره می بینم من از این عکس پاره تکه هایی از جگر،در تشت می بینم من از این عکس پاره دستهایی سبز،سرخ از شمر می بینم والسلام علی من اتبع الهدی یا علی

محمد مهدی م

ما به خرداد پر از حادثه عادت داریم(۱) قصد بر هم زدن شهر و شرارت داریم چِهِل و هفت شهید ره ما زنده شدند!(۵) کِی خجالت ز چنین گند و فضاحت داریم

محمد مهدی م

همسنگر شما را لینک کردم در ضمن این وبلاگ یکی از دوستان است بهش سر بزنید چیزهای جالبی داره www.torkamanchay.vatanblog.com