برائت 1600 نفر از سادات روحانی قم از سران فتنه

بیش از هزار و 600 نفر از سادات روحانی قم در بیانیه‌ای ضمن اعلام برائت از سران فتنه، اقدامات و رویکرد آنان را در تقابل با آرمان‌ها و اندیشه‌های امام خمینی(ره) دانسته‌اند.

به گزارش شبکه ایران، در این بیانیه که اسامی کسانی چون حجج الاسلام سیدصمصام‌الدین قوامی، سیدمهدی میرباقری، سیدعلیرضا تکیه‌ای، سیداحمد رهنمایی، سیدمحمدرضا مدرسی، سید احمد فقیهی، سیدمحمود نبویان و سیدمحمدصادق موسوی نسب در آن دیده می‌شود، با تاکید بر سو‌ءاستفاده سران فتنه از رنگ مقدس سبز، عنوان شده است که "متاسفانه سران این گروه‌ها از متن مردم جدا شده و دست در دست بدخواهان خارجی، سلطنت‌طلبان، منافقان و مطرودین امام و انقلاب، جبهه شکننده‌ای را در تقابل با اندیشه سبز ولایت ایجاد کرده و صحنه‌هایی را آفریدند که دل ارادتمندان به امام راحل (ره) را دردمند ساخت."

آنان با بیان اینکه معیار راه امام تنها یدک کشیدن نام امام نیست، تاکید کرده‌اند که "ما سادات حوزه علمیه قم ‌به عنوان بخشی از جامعه بزرگ روحانیت‌ ضمن اظهار برائت از مکر و حیله جریان نفاق، اعلام می‌کنیم همچنان به عهدی که با خمینی کبیر(ره) بسته‌ایم وفاداریم و اندیشه تابناکش را با جان و دل پاس می‌داریم."

سادات روحانی قم پس از آنکه ولایت فقیه را میراث جاوید امام خمینی(ره) و جلوه‌ای از ولایت الهی دانسته، اعلام کرده‌اند: "در آستانه عید سعید غدیر، بیعت خود را با خلف صالح خمینی، خامنه‌ای عزیز تازه می‌کنیم. ما مصممیم تحت لوای او، راه نورانی اما پر از فراز و نشیبی را که امام‌مان ترسیم کرد، بپیماییم و کلامش را باور داریم که اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد."

* جبهه سران فتنه در تقابل با اندیشه سبز ولایت

به گزارش فارس، این هزار و 600 نفر از سادات روحانی قم با بیان اینکه "شیعیان رنگ سبز را به عنوان نماد دلدادگی و شوریدگی به اهل بیت عصمت(ع) برگزیده و در طول حیات فرهنگی خود، همواره به دیده تقدس به آن نگریسته‌اند"، تاکید کرده‌اند: در انتخابات اخیر، برخی از گروه‌های سیاسی با تمسک به این رنگ در عرصه رقابت حاضر شدند و بخشی از مردم هم در چارچوب نظام و انقلاب به آنها تمایل نشان دادند. اما پس از انتخابات، متاسفانه سران این گروه‌ها از متن مردم جدا شده و دست در دست بدخواهان خارجی، سلطنت‌طلبان، منافقان و مطرودین امام و انقلاب، جبهه شکننده‌ای را در تقابل با اندیشه سبز ولایت ایجاد کرده و صحنه‌هایی را آفریدند که دل ارادتمندان به امام راحل (ره) را دردمند ساخت."

در این بیانیه تصریح شده است: مردمی که صادقانه در انتخابات حاضر شده بودند، اینک ناباورانه به این صحنه‌ها می‌نگریستند و از خود می‌پرسیدند آیا این اشخاص همان‌هایی‌اند که از ولایت اهل بیت(ع) دم می‌زدند و با اظهار پایبندی به آرمان‌های امام و رهبری و ارزش‌های دفاع مقدس و با شعار قانونگرایی، زندگی آرام و بدون تنشی را نوید می‌دادند؟ این مردم، فوران نفرت را با چشم خود می‌دیدند و نسبت به آن بیزاری می‌جستند."

البته به اعتقاد این هزار و 600 سادات روحانی "در نظر آگاهان، وقوع چنین حوادثی دور از انتظار نبود. برخی از این جریانات در سال‌های نه چندان دور صراحتا پیامبر اکرم(ص) را خشونت‌طلب و شهادت امام حسین(ع) را محصول این خشونت نامیدند، به ساحت مقدس فاطمه زهرا(س) جسارت کردند، زیارت جامعه کبیره را غلو‌آمیز خواندند و نام امام خمینی(ره) را به موزه‌ها سپردند و اینک در پس تقدس رنگ سبز و نام امام پنهان شده و اندیشه سبز او و میراث بر جای مانده از او را مورد هجمه قرار دادند."

سادات روحانی در ادامه به رویدادهای مشابه در صدر اسلام اشاره و اضافه می‌کنند: در صدر اسلام هم گروهی در تقابل با جریان سبز نبوی و علوی به مسجد ضرار پناه بردند و قرآن‌ها را بر سر نیزه‌ها برافراشتند، آیا هجمه نظری و علمی به اندیشه ولایت فقیه متهم کردن نظام و انقلاب، تعرض به قانون اساسی و زیر پا نهادن ساختاهای قانونی، حذف شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل، سردادن شعارهای نه غزه نه لبنان و جمهوری ایرانی به جای جمهوری اسلامی زیر سئوال بردن تسخیر لانه جاسوسی و عذر خواهی کردن از آمریکا، احیای مطرودین امام و پناه بردن به آنان‌، تقابل آشکار با اندیشه خمینی کبیر نیست؟"

این بیانیه تصریح می‌کند که "هنوز نوای پر صلابت خمینی، این ابر مرد تاریخ، در گوشمان طنین‌انداز است که ولایت فقیه را امتداد ولایت رسول الله(ص) و نظام ولایی را مترقی‌ترین نظام‌ها و حفظ آن را از اوجب واجبات می‌دانست و بر جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد تاکید داشت، آمریکا را شیطان بزرگ و تسخیر لانه جاسوسی را انقلاب دوم نامید و در مقابل عربده کشی آمریکا فریاد زد: آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، اسرائیل را غده سرطانی خواند و فتنه حکومت از نیل تا فرات را به همگان یاد‌آور شد."

* آیا معیار راه امام تنها یدک کشیدن نام امام است؟

در ادامه آمده است؛ با طرد برخی از اشخاص و جریانات داخلی، آنها را نااهلان نامید و فرزندان انقلابیش را از سپردن امور به دست آنان بر حذر داشت، امروز برخی از انقلابیون خسته و فرتوت را چه شده که از خط نورانی مبارزه و مجاهدت اظهار پشیمانی می‌کنند و بر چهره عبوس آمریکا لبخند می‌زنند؟ یاران دیروز و عهد‌شکنان امروز که کنج عافیت و راحت‌طلبی را برگزیده و برای توجیه فرسایش و دگر‌اندیشی خود اندیشه تابناک امام را تحریف می‌کنند.

این بیانیه تصریح می‌کند؛ آیا معیار راه امام تنها یدک کشیدن نام امام است؟ و آیا اندیشه او اندیشه‌ای مقطعی و محدود به زمان ایشان است؟ مگر او نبود که خط مبارزه حق و باطل را به وسعت تاریخ برایمان ترسیم کرد و فرمود: تا شرک و کفر هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست، ما هستیم؟ ما سادات حوزه علمیه قم ‌به عنوان بخشی از جامعه بزرگ روحانیت‌ ضمن اظهار برائت از مکر و حیله جریان نفاق، اعلام می‌کنیم همچنان به عهدی که با خمینی کبیر(ره) بسته‌ایم وفاداریم و اندیشه تابناکش را با جان و دل پاس می‌داریم.

*بیعت با ولی فقیه

در ادامه این بیانیه خاطرنشان می‌کند؛ ولایت فقیه را میراث جاوید آن بزرگمرد و جلوه‌ای از ولایت الهی می‌دانیم که در امتداد ولایت سبز نبوی و علوی‌ست و در آستانه عید سعید غدیر، بیعت خود را با خلف صالح خمینی، خامنه‌ای عزیز تازه می‌کنیم. ما مصممیم تحت لوای او، راه نورانی اما پر از فراز و نشیبی را که امام‌مان ترسیم کرد، بپیماییم و کلامش را باور داریم که اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد.

این بیانیه می‌افزاید؛ در این راه توکلمان بر خداست و سلاحمان بصیرت. و همت‌ها و اراده‌های مردمی را به همراه داریم که پس از گذشت 30 سال از پیروزی انقلاب، به دعوت رهبر خود، حماسه بی‌بدیل حضور 40 میلیونی را آفریدند که چشم مدعیان دموکراسی و مردمسالاری را در جهان خیره ساخت. هر چند برخی از جریانات داخلی قدر آن را نشناختند و بر صورت این حماسه عظیم غبار تردید افشاندند.

در پایان این بیانیه آمده است؛ در پایان از همه دلدادگان و عاشقان اهل بیت (ع) می‌خواهیم که در دهه ولایت و عید سعید غدیر، با برپایی مراسم سرور و شادی، پایبندی و ارادت خود را به جریان ولایت الهی جلوه‌گر ساخته و نقش زیبای الیوم یئس الذین کفروا من دینکم را به تصویر کشند، به عهد‌شکنان و فتنه‌گران هم توصیه می‌کنیم که پوستین نفاق و دو‌رویی را از تن بیرون کنند و به خط نورانی و اصیل امام بازگردند. به آموزه‌های قرآن رجوع کنند تا دریابند که نور ولایت الهی آینده تاریخ را رقم خواهد زد و در این بین نصیب باطل، تنها جولانی چند روزه است.« یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم والله متم نوره ولو کرده الکافرون»

/ 0 نظر / 5 بازدید