اخلال در روند امتحانات به سبک شاگرد تنبل‌ها

در حالی که طیف کثیری از دانشجویان دانشگاه تهران اقدامات هتاکانه حامیان موسوی را طی چند هفته اخیر در دانشگاه محکوم کرده اند، عده ای از اساتید این دانشگاه در صدد تقویت روحیه جریان موسوم به سبز هستند.

برخی اساتید دانشکده حقوق دانشگاه تهران اعم از صادق زیباکلام و الهه کولایی، عضو جبهه مشارکت، در صدد هستند تا با روحیه دادن به سرکردگان دانشجویی حامی موسوی و به وی‍ژه سران انجمن اسلامی روحیه ساختارشکنانه آنها را مجددا احیا کنند.

این اساتید با تکرار بحث های کهنه و قدیمی خود در کلاس ها و نیز سعی دارند با مظلوم نمایی موسوی و اشاره به قتل خواهر زاده وی و نیز بیانیه آخرش جو آرام دانشجویان که خود را برای امتحانات پایان ترم آماده می کنند، مشوش سازند.

از سوی دیگر زمزمه هایی به گوش می رسد که این اساتید ضمن تشویق دانشجویان افراطی برای بر هم زدن امتحانات ترم قول های مساعدی را نیز در خصوص همکاری با این افراد داده اند. این اقدامات در حالی صورت می گیرد که دانشجویان و اساتید دانشگاه تهران بارها نارضایتی خود از وضع وجود را اعلام کرده اند و خواستار ایجاد فضای آرام در دانشگاه برای ادامه فعالیت های علمی خود شده اند.

قابل توجه آنکه طیف سبز دانشگاه تهران در زمان امتحانات نیم ترم گذشته با جنجال آفرینی و نیز هیاهو در هنگام برگزاری امتحانات و نیز پاره کردن برگه های امتحانی منجر به تعویق 3 ماهه امتحانات ترم شد.

این افراد همچنین در 16 آذر امسال، با ایجاد درگیری در دانشگاه اجازه تشکیل کلاس ها را در چند روز متوالی ندادند.

در همان زمان، دانشجویان رشته های پزشکی و دارو سازی و دندان پزشکی دانشگاه تهران که به دلیل افراط گری های برخی دانشجویان حامی موسوی امتحاناتشان به عقب افتاده بود، اعلام نارضایتی خود را از این مسئله عنوان کردند.

اقدامات این اساتید رادیکال در حالی صورت می گیرد که دکتر روح الامینی یکی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران، پدر محسن روح الامینی که در جریان اغتشاشات و ماجرای کهریزک فوت کرد؛ در روز عاشورا با حضور در جمع مردم انزجار خود را از حرکت هتاکانه حامیان موسوی اعلام کرده بود.

به نظر می آید با وجود شکست پروژه دلخواه اساتید تندرو حامی موسوی در روز عاشورا و مراسم 16 آذر انجمن اسلامی، این افراد سعی در استفاده حداکثری از امتحانات پایان ترم برای تنش آفرینی در دانشگاه را دارند.

/ 0 نظر / 8 بازدید