ماهیت ضدآمریکایی 16 آذر با توطئه‌های جریان فتنه خدشه‌دار نمی‌شود

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تلاش جریان فتنه برای بهره‌برداری از قشر دانشجو گفت:تلاش جریان فتنه برای فراموشی ماهیت ضدآمریکایی 16 آذر به سرانجام نمی‌رسد.

 

حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی، نماینده مردم بیرجند در مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، اظهار داشت: جریان فتنه در طول تاریخ اسلام همواره درصدد بوده که با سوءاستفاده از جریان هدایتگر به القای تفکرات منافقانه خود در سطح جامعه بپردازد.
وی افزود:بنا به فرمایش امیرالمومنین (ع) جریان فتنه، خوب و بد را در هم می‌آمیزد و از مخلوط کردن این دو با یکدیگر، فتنه را در جامعه ایجاد می‌کند.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: جریان فتنه در طول تاریخ با ایجاد فضای مسموم در جامعه و با سوءاستفاده از شعارهای دینی و مذهبی مانند الله‌اکبر به مقدسات دینی توهین کرد و با توسل به مسائل دروغین مذهبی موجب شهادت حضرت اباعبدالله الحسین شد.
وی با تاکید بر اینکه تشخیص حق و باطل در فضای فتنه برای مردم ناممکن است، تصریح کرد: زمانی که حق و باطل درهم می‌آمیزد، تشخیص حق برای افراد جامعه مشکل است در نتیجه در این فضا جامعه به سوی فتنه سوق پیدا می‌کند.
حجت‌الاسلام ابراهیمی ادامه داد: برای تشخیص فتنه، همگان بصیرت لازم را ندارند؛ بر این اساس نخبگان و دانشجویان وظیفه دارند که مردم را در این زمینه آگاه کنند.
وی خاطرنشان کرد: برای افزایش بصیرت مردم، این مسئله را باید نمایان کرد که چرا جریان فتنه‌ با حضور در جشن‌های ملی و‌ مذهبی نظام جمهوری اسلامی درصدد بهره‌برداری جنایی از اعیاد ملی است.
این عضو اصولگرای مجلس هشتم با اشاره به رویکرد جریان فتنه در سوءاستفاده از روز دانشجو به نفع خود ابراز داشت:فتنه‌گرانی که در مسیر باطل حرکت می‌کنند، با تصاحب تقویم تاریخی کشور درصدد رسیدن به امیال خبیثانه شیطان بزرگ هستند؛ که اصل ماجرای 16 آذر که همانند 13 آبان دارای ماهیت ضدآمریکایی و ضدسرمایه‌داری است، فراموش شود.
وی در پایان دانشجویان را به بصیرت در مقابل توطئه دشمنان دعوت کرد و بیان داشت: با هوشیاری دانشجویان، جریانی که درصدد بهره‌برداری از فضای دانشگاه است، به نتیجه نمی‌رسد؛ چرا که اکثر دانشجویان با آگاهی از امیال جریان فتنه، فریب توطئه آنها را نخواهند خورد.

/ 0 نظر / 3 بازدید