اژه ای: محاربه و اعدام؛ حکم شورشگران

دادستان کل کشور اعلام کرد: حکم شورشگران، بانیان شورش، قیام کنندگان علیه نظام اسلامی و وحشت آفرینی با سلاح، محاربه و اعدام است.

به گزارش فارس حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای امروز در حاشیه همایش مبارزه با قاچاق کالا و ارز در جمع خبرنگاران گفت: کسانی که بانی شورش و قیام علیه نظام و ولی حق شوند باغی لحاظ شده و از نظر شرعی و قانونی حکمشان اعدام است.کسانی که با سلاح سرد و گرم موجب ایجاد وحشت در جامعه می‌شوند طبق شرع و قانون محارب شناخته شده و حکمشان اعدام است.

وی اظهار داشت: از این به بعد طبق قانون با آشوبگران برخورد شده و هیچ اغماضی نخواهد شد زیرا به اندازه کافی و در چندین نوبت به آنان فرصت داده شده است.

دادستان کل کشور تأکید کرد: پلیس و دستگاه قضایی با آشوبگران اتمام حجت کرده و باید مرز میان آشوبگران و مردم مشخص شود.

حجت‌الاسلام اژه‌ای در ادامه افزود: افرادی که در حوادث روز عاشورا دستگیر شدند در حال بازجویی و تحقیق هستند و به زودی دادگاه آنان تشکیل شده و طبق اصل و قانون با آنان برخورد خواهد شد.
وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر درخواست مردم برای دستگیری عوامل و سران فتنه گفت: همان طور که رئیس قوه قضائیه اعلام کرده با قاطعیت و سرعت مقتضی با همه عوامل فتنه و حوادث عاشورا بدون هیچ امتیاز و اغماضی برخورد خواهیم کرد.

محسنی‌اژه‌ای گفت: اقدام قضایی سیر خاصی دارد که باید طبق قانون و در چارچوب مقررات به عمل آید اما سعی می‌کنیم تا طبق مقررات در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدامات لازم برای پاسخ به درخواست مردم را انجام دهیم.

دادستان کل کشور با تجلیل از حضور مردم در راهپیمایی روز چهارشنبه گفت: حماسه بی‌نظیر حضور مردم در راهپیمایی روز چهارشنبه نهم دی ماه 88 و حمایت از ولی فقیه در نوع خود جالب توجه بود و این افراد خواستار محکومیت افرادی شدند که علیه امنیت و مصالح کشور اقدام کرده و مقدسات مردم را به بازی می‌گیرند.

وی اظهار داشت: به عنوان یک مسئول کوچک اذعان می‌کنم که از مردم عقب‌تر هستم. یکی از خواسته‌های به حق مردم برخورد قاطع دستگاه قضایی با سران اصلی آشوب‌ها است.

حجت‌الاسلام اژه‌ای در ادامه در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر نصب ترمز ضد قفل بر روی خودروهای تولید داخل و اقدام دادستانی در این خصوص گفت: دادستانی به عنوان مدعی‌العموم می‌تواند وارد حوزه‌های عمومی شود اما فعلا هدف ما این است که دستگاه‌های ذیربط وارد عمل شده و خودشان با سازمان‌ها و افراد خاطی و قاصر برخورد کنند اگر این دستگاه‌های نظارتی در اقدامات خود کوتاهی کنند و موجب ضایع شدن حقوق مردم شوند برخورد خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: دادستان کل کشور به طور جد حقوق مردم را در بخش ترمز‌های ضد قفل پیگیری می‌کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین اژه‌ای گفت: باید همه دستگاه‌ها در بحث قاچاق کالا باور کنند که قاچاق برای اقتصاد، بیکاری، سلامت و امنیت کشور مضر است و نباید نگاه ترحم آمیز به افراد قاچاقچی داشت.

دادستان کل کشور تأکید کرد: دستگاه‌های مبارزه با قاچاق باید تمام تلاش خود را برای مبارزه با این اقدام به کار گیرند و از نیروهای دارای انگیزه در این زمینه استفاده کند.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر کافی نبودن مجازات‌ها در بحث قاچاق کالا گفت: در این زمینه نواقص قانونی خیلی مشکل‌زا نیست. نقص در قانون کمتر از اجرای مقررات است.

/ 0 نظر / 7 بازدید