حضورانقلابی مردم قم به غائله حامیان موسوی پایان داد

تلاش هواداران موسوی برای سوء استفاده از مراسمخاکسپاری آیت الله منتظری و در حالی که این مراسم با استقبال نه چندان گسترده مردمقم مواجه بود، پس از ساعتی به شکست انجامید.

 صبح امروزپس از تشییع پیکر آیت‌الله منتظری به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(سلام الله علیها)،نمازایشان به امامت آیت‌الله شبیری زنجانی در حرم مطهر اقامه شد. این درحالی بود کهپیش از اقامه نماز، پیام مقام معظم رهبری به مناسبت درگذشت آیت الله منتظری قرائتشد.

اگرچه در مراسم تشییع آیت الله منتظری همچون روالعادی مراسمات تشییع علمای حوزه با حضور برخی از روحانیون برجسته برگزار شد ولی عدمحضور برخی از علما مراجع عظام تقلید همچون آیت الله صافی گلپایگانی، آیت الله مکارمشیرازی و آیت الله مصباح یزدی و آیت الله جوادی آملی در مراسم تدفین آیت اللهمنتظری مشهود بود. که این امر با دلخوری خانواده آیت الله منتظری هم روبرو بودهاست.

همچنین گزارش ها حاکی از آن است که میرحسین موسوی که قصد داشته به مراسم تشییع بپیوندد، پس از مشاهده اعتراض تشییع کنندگان به حضورش در شهر قم، مجبور به ترک جمعیت تشییع کننده شده است.

با این وجود بعد از ورود جمعیت تشییع کننده بهصحن آینه حرم حضرت معصومه (سلامالله علیها) حامیان موسوی که به صورتی برنامه ریزی شده در این مراسم حضور یافتهبودند، با سردادن شعارهای ساختارشکنانه و هتک حرمت حرم مطهر، تلاش کردند تا اینمراسم را از روال عادی خارج کنند .

عدم حضور چشمگیر مردم شریف قم، در کنار حضور گستردهبرخی از پایتخت نشینان و نیز مردم نجف آباد زادگاه آیت الله منتظری نیز در اینمراسم بسیار چشمگیر بود. در این میان برخی از دختران حامی موسوی که بدون حجاب مناسبو بی توجه به حفظ حرمت حرم کریمه اهل بیت، مشغول انجام حرکت‌های ساختارشکنانه وتعجبآمیز بودند، موجب تعجب و ناراحتی مردم مومن قم شد.

‏پس از پایان آیین خاکسپاری پیکر آیت الله منتظری،گروهی از جمعیت حاضر باقی مانده در حرم، شروع به سر دادن شعارهایی ضد دولتی کردندکه با حضور مردم قم متواری شدند‏.‏

در این میان احمد منتظری در سخنان کوتاهی ضمن یادآوریوصیت آیت الله منتظری در لزوم سیاسی نشدن مراسم، خواستار بازگشت مراسم به روال عادیخود شد. وی از حاضران دعوت کرد در مراسمی که امشب در حسینیه پدرش برگزار می‌شود،شرکت کنند.

اصرار حامیان موسوی بر اهانت‌ها و شعارهای تند، خصوصاپس از خروج جمعیت از صحن آینه، منجر به برخی درگیری‌ها در خیابانهای اطراف حرم شد. این درحالی بود که خیابانهای اطراف حرم تبدیل به پارکینگ اتوبوس‌های نجف آباد وسواری‌هایی با پلاک تهران شده بود. گزارش ها تعداد این اتوبوس‌ها را صدها دستگاهتخمین زده‌اند.

حامیان موسوی که تلاش داشتند با سوء استفاده از مراسمتشییع و خاکسپاری، این مراسم را به یک میتینگ تبدیل کنند، همچنان با اصرار برشعارها و اهانت‌های خود، خشم مردم قم را برانگیختند به نحوی که تدریجا مردم وجوانان قمی معترض به شعارهای اهانت آمیز تشییع کنندگان دروغین آیت الله منتظری باتجمع خودجوش و پرشور خود در سوی دیگر بلوار ساحلی، با شعار مرگ بر منافق و "شهرمقدس قم جای منافقین نیست" با حامیان موسوی مواجه شدند.

با افزایش جمعیت اعتراض مردمی، حامیان موسوی شروع بهسنگ پرانی به سمت این جمعیت کردند. اما با رسیدن وقت نماز ظهر، مردم قم با وجودحمله وحشیانه حامیان موسوی، اقدام به برگزاری نماز جماعت ظهر نمودند این در حالیبود که برخی بانک‌های اطراف بیت آیت الله منتظری نیز از حمله حامیان اغتشاشگرموسوی، در امان نماند. این اقدام اغتشاشگران اما با واکنش نیروی انتظامی مواجهشد.

پس از اقامه نماز ظهر و در حالی که جمعیت طلاب و مردمقم به حدود دو برابر اغتشاشگران رسیده بود، شعارهای آن در مذمت نفاق، موجب شد تاجوانان حامی موسوی که غالبا از شهر تهران به قم منتقل شده بودند، از حاشیه بلوارساحلی به داخل کوچه بیت آیت الله منتظری رفته و از آنجا به اطراف متفرق شوند.

در حال حاضر به دلیل حضور جمعیت طلاب و مردم انقللابیقم، جمعیت حامیان موسوی به کلی متفرق شده، اما مردم قم که به شدت نسبت به شعارهایموهن این گروه و همچنین هتک حرمت حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) توسط حامیانموسوی خشمگین هستند، همچنان در برابر بیت آیت الله منتظری حضور دارند و تجمع حمایتاز امام و رهبری را تشکیل داده و شعارهایی بر علیه جریان فتنه سر می‌دهند. این درحالی است که برخی خبرها از برگزاری تجمع اعتراضی به این هتک حرمت در مسجد اعظم قمدر بعد از ظهر امروز و حرکت به سمت دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی برای تجدید بیعتبا معظم له حکایت دارد.

در همین حال و در شرایطی که بنا بر اخبار منتشر شدهرسمی و عکس های ارسالی خبرگزاری‌ها، جمعیت تشییع کنندگان آیت الله متنظری بیست هزارنفر تخمین زده شده است، برخی سایت‌های خبری که همواره تلاش کرده اند با رویکردیریاکارانه، منافع اقتصادی خود را تامین کنند، با درج اخباری عجیب و تامل برانگیز ازقم، این جمعیت را میلیونی! توصیف کرده اند.

/ 2 نظر / 3 بازدید

[شکست]

منصور

وبلاگ خوبی دارید.به وبلاگ من هم سری بزنید.و منالله التوفیق