توهین مجدد سازنده «فتنه»به قرآن کریم

گرت فیلدرز،سازنده فیلم موهن«فتنه»با مقایسه قرآن کریم و کتاب یادداشت‏های هیتلر بار دیگر اهانت خود را به اسلام ادامه داد.

به گزارش شبکه ایران، گرت فیلدرز نماینده پارلمان هلند وبنیانگذار حزب آزادی که یکی از رهبران جنجالی در هلند محسوب می شود، در جدیدترین اظهارات ضداسلامی خود، قرآن کریم را با کتاب یادداشت‏های هیتلر مقایسه کرد.

این فرد افراطی هلندی با استقبال از صدور قانون ممنوعیت ساخت مناره در سوییس،تاکید کرد: در هلند نیز باید همه پرسی مشابهی اجرا و این قانون به تصویب برسد.

وی اظهارات توهین‌آمیز و خصمانه خود را با مقایسه قرآن کریم و کتاب یادداشت‏های هیتلر ادامه داد و گفت: استفاده از قرآن نیز همانند ساخت مناره باید مورد همه پرسی قرار گرفته و ممنوع شود.

به گزارش ابنا، فیلدرز با اشاره به اینکه خطر "اسلامگرایی" غرب را تهدید می‏کند،افزود: فرهنگ اسلامی، فرهنگی عقب افتاده و خشونت‏آمیز است.

گفتنی است این نماینده افراطی پارلمان هلند در فیلم «فتنه» نیز، با محور قرار دادن قرآن کریم، اسلام را دین خشونت معرفی کرده بود.

یادآور می‌شود مردم سوییس برغم تظاهر به اصول لیبرالیسم و آزادی‌های اجتماعی و سیاسی در اقدامی نژادپرستانه رای به ممنوعیت ساخت مناره مساجد در این کشور دادند.

این رفراندوم از سوی حزب راست ملی‌گرا که نماد "گاو" را برای خود انتخاب کرده است،کلید خورد مناره‌ها را نشانه افزایش قدرت سیاسی مسلمانان سوییس و احتمال تبدیل شدن سوییس به کشوری مسلمان ‌دانستند.

این درحالی است که در پی صدور قانون ممنوعیت استفاده از مناره در سوییس، چندین تن از رهبران دینی جهان اسلام و کشورهای اروپایی آن را محکوم کرده و مخالف آزادی‏های دینی دانسته‏اند.

/ 0 نظر / 4 بازدید