تمام عمرمان یک الله اکبر نگفتیم!

چه زمانی می توان فهمید یک حرکت سیاسی عمرش تمام شده است؟
سایت ضدانقلابی و رادیکال بالاترین ضمن طرح این پرسش درباره فتنه سبز نوشت: وقتی می توان پایان عمر یک حرکت سیاسی را فهمید که هواداران آن تنها بر حرکت تخیلی، هیجانی و تصادفی در آینده ای نامشخص اتکا می کنند، بدون اینکه نقشه راهی روشن، ابتکاری و کارگر ارائه بدهند. زمانی که در مقابل دریافت پیام مداوم پایان کار، با عصبیت اصرار می کنند که تمام نشده اند.


بالاترین اضافه کرد: وقتی عمر مفید یک حرکت سیاسی تمام می شود باید چه کرد؟ باید پایان و شکست را پذیرفت و دنبال راه حل جدیدی گشت. اکثریت مطلق حرکت های سیاسی محکوم به فنا هستند]!![ تعداد پیروزمندان بسیار کم است.
بالاترین همچنین در تحلیل دیگری، جنبش سبز را «ژله ای که هر طرفش راه خودش را می رود» توصیف کرد و نوشت: جنبش جالبی است این جنبش سبز، حقیقتاً جالب. جنبشی که هیچ کجایش با هم جور در نمی آید. هیچ کجایش با هم نمی خواند و هیچ کس در آن نمی داند که دقیقاً دنبال چه چیزی است. مثل ژله ای که هر طرفش، راه خودش را می رود. ملغمه ای است از آدم های مختلف با افکار جور واجور. هرکسی ساز خودش را می زند و به خاطر همین، دائماً مجبوریم همدیگر را تکذیب و یا توجیه کنیم. یکی می گوید ما طرفدار امامیم، دیگری به خمینی بد می گوید. یکی می گوید ما طرفدار جمهوری اسلامی هستیم، دیگری جمهوری ایرانی می خواهد.


یکی از عاشورا می گوید، دیگری اعتراض می کند که «باز هم عاشورا؟ 30 سال عاشورا بس نبود؟!» یکی از مردم خداجو می گوید، دیگری خونش به جوش می آید که چرا به ما می گویی «مردم خداجو، کدام خدا»؟! یکی اشک تمساح می ریزد و می گوید امام کجایی که فرزندانت را کشتند؟! دیگری فریاد می زند که بس کنید، تا کی امام؟! خنده دار نیست؟ خنده دارترین بخش این داستان کمدی، آنجایی است که بعضی ها مجبورند برای نابودی جمهوری اسلامی، «الله اکبر» هم بگویند! آنهم کسانی که در طول سی سال گذشته، حتی یک بار تکبیر نگفته اند!
کمدی خواندن جنبش سبز از سوی یکی از محافل فعال در فتنه سال گذشته در حالی است که برخی دیگر از محافل ضد انقلاب در جمع بندی این فتنه، از آن به عنوان یک فاجعه و تراژدی بزرگ در زمینه بر باد دادن تمام اندوخته ها و شبکه سازی های جریان اپوزیسیون یاد می کنند.


اعلام پایان حیات فتنه سبز از سوی سایت بالاترین چند روز پس از آن صورت می گیرد که سایت جرس وابسته به حلقه لندن تصریح کرد خاتمی برای احیای اصلاح طلبان باید نماز میت بر جنبش سبز بخواند.
تحریم باعث افزایش مبادلات تجاری می شود؟!
مبادلات تجاری آلمان با ایران در سال 2010 با وجود تحریم ها شاهد رشد بود.
آمارهای موجود در اداره فدرال آمار آلمان نشان می دهد که میزان صادرات آلمان به ایران در فاصله زمانی ژانویه تا اکتبر 2009 رقم 4 میلیارد و 159 میلیون و 920 هزار دلار بوده که این میزان در مدت مشابه سال 2010 به 4 میلیارد و 175 میلیون و 687 هزار دلار رسیده است.
روزنامه صهیونیستی جروزالم پست با اشاره به این آمار نوشت: افزایش رشد مبادلات تجاری آلمان با ایران در حالی است که چندماه پیش دور جدید تحریم های اقتصادی هم از سوی شورای امنیت و هم اتحادیه اروپا تصویب شد. اطلاعات تازه نشان می دهد دولت آلمان تعداد 16 فقره قرارداد تجاری جدید با تهران امضا کرده است.


مقام های آلمان و از جمله تو بیاس پیر لینگز سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان در واکنش به اعتراض رژیم صهیونیستی گفته اند که مبادلات مذکور شامل تحریم ها نمی شود.
برخی مقامات صهیونیستی ماه گذشته به انتقاد از اتحادیه اروپا پرداخته و با بیان اینکه کشورهای اروپایی، اسرائیل را به استهزاء گرفته اند، تصریح کرده بودند: اروپایی ها صبح تحریم علیه ایران را تصویب می کنند، شب 1200 شرکت اروپایی برای عقد قراردادهای تجاری تازه با ایران صف می کشند.

/ 0 نظر / 60 بازدید