ترور مشکوک استاد فیزیک هسته ای دانشگاه تهران + عکس

مسعود محمدی استاد متعهد و انقلابی دانشگاه تهران صبح امروز در اقدام تروریستی عناصر ضد انقلاب و استکبار به شهادت رسید.

به گزارش رجانیوز بر اساس اطلاعات اولیه استاد محمدی هنگام خروج از منزلش در منطقه قیطریه تهران در انفجار یک بمب کنترل از راه دور به شهادت رسید. این بمب گذاری در سطل آشغال مقابل منزلش صورت گرفته بود.

مسعود محمدی استاد فیزیک هسته ای دانشکده علوم دانشگاه تهران و رئیس گروه فیزیک این دانشکده بوده است. برخی منابع آگاه ترور وی را مرتبط با پرونده هسته ای ایران می دانند.

دستگاه های امنیتی و انتظامی بررسی این حادثه تروریستی و شناسایی عوامل آن را آغاز کرده اند.

مسعود علی محمدی دانشمند ارشد هسته ای که صبح امروز مقابل منزل خود ترور شد، در سال 64 مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه شیراز دریافت کرد.

وی در دانشگاه شیراز از فعالان انجمن اسلامی دانشجویان بود. پس از آن در سال 67 از مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف فارغ التحصیل شد. وی سپس در سال 71 مدرک دکترای خود را با گرایش فیزیک ذرات بنیادی از همین دانشگاه دریافت کرد و با درجه استاد تمامی به تدریس در دانشگاه ها پرداخت. وی همزمان با دفاع مقدس در عرصه های علمی با سپاه پاسداران همکاری می کرد.دکتر علی محمدی عضو هیات علمی پردیس علوم دانشگاه تهران بود. سابقه ریاست دانشکده فیزیک و معاون پژوهشی پردیس علوم دانشگاه تهران بود.

مرحوم علی‌محمدی از اساتید برجسته و ولایی بود

سیدمحمد کاظم منظور الاجداد از شاگردان استاد مسعود علی محمدی که صبح امروز از سوی گروهک‌های ضد انقلاب ترور شد، در گفتگو با فارس، در خصوص ویژگی‌های علمی و اخلاقی استادش گفت: استاد علی محمدی مدرک کارشناسی خود را در رشته فیزیک از دانشگاه شیراز دریافت کردند و در دوران تحصیل در دانشگاه شیراز در دفتر انجمن اسلامی این دانشگاه فعالیت داشتند.

وی افزود: استاد علی محمدی با شروع جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس تا سال 82 با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همکاری داشته و پس از آن مدرک کارشناسی ارشد و دکترای خود را در رشته فیزیک با گرایش ذرات بنیادی از دانشگاه صنعتی شریف دریافت کردند.

منظور‌الاجداد با تاکید بر اینکه این استاد برجسته دارای رتبه استادتمامی بوده خاطرنشان کرد: وی بسیار وقت‌شناس بود و همیشه سر ساعت مقرر در کلاس‌های درس خود حاضر می شد و کلاس درس این استاد برجسته از سایر کلاس‌ها در این دانشکده شلوغ بود و دانشجویان این رشته از مباحث علمی ایشان استفاده‌های لازم را می‌بردند.

دانشجوی استاد علی‌محمدی در ادامه تصریح کرد: وی از مباحثی که در دانشکده فیزیک دانشگاه تهران مطرح و به دانشجویان تدریس می‌کرد، مبحث کوانتوم در رشته کارشناسی بود.

وی افزود: وی از اساتید برجسته این رشته بود و نه تنها دانشجویان وی بلکه سایر دانشجوی این رشته به رتبه علمی ایشان واقف بوده و از آن تمجید می‌کردند.

منظورالاجداد تاکید کرد: از دیگر سوابق استاد علی محمدی می‌توان به ریاست دانشکده فیزیک دانشگاه تهران و معاون پژوهشی پردیس علوم دانشگاه تهران اشاره کرد.

وی افزود: این استاد سخت‌کوش در جشنواره خوارزمی دو سال قبل به همراه یکی از اساتید دانشگاه الازهرا طرحی را ارائه کردند که آن طرح در آن سال جزو طرح‌های برتر جشنواره خوارزمی شناخته شد.

منظو‌رالاجداد در خصوص سوابق سیاسی این استاد دانشگاه گفت: وی از فعالان دفتر انجمن اسلامی دانشگاه شیراز و به نظام اسلامی و ولایت فقیه بسیار پایبند بود همچنانکه هفته گذشته با فعالان دانشجویی دانشکده فیزیک جلسه‌‌ای را برگزار کرده و تاکید کرده که در شرایط موجود کشور تنها راه برون رفت از مشکلات بحث و گفتگوی دانشجویی در فضای دانشگاه در چارچوب قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی است.

هفته گذشته به دلیل وقایع پس از انتخابات وی از نمایندگان تشکل های دانشجویی در خواست تشکیل جلسه ای داد و اولین جمله وی در این جلسه این بود که "ما به عنوان کسانی که به نظام و انقلاب معتقد هستیم، فعالیت می کنیم و تلاش ما بایدبر طرف کردن اختلافات باشد

جزئیات جدید ترور استاد دانشگاه تهران

فخرالدین جعفر زاده در گفت‌وگو با فارس گفت: در ساعت 8:05 دقیقه صبح امروز خبر انفجار به قاضی کشیک تهران اعلام شده است.

وی ادامه داد: پس از اعلام این خبر به اتفاق شاملو، بازپرس شعبه یک دادسرای امور جنایی و حیدری، بازپرس شعبه 10 این دادسرا به محل حادثه اعزام شدیم.

جعفرزاده افزود: پس از حضور در محل حادثه و در بررسی‌های اولیه مشخص شد انفجار حدود ساعت 7:58 صبح امروز اتفاق افتاده است.

وی گفت: بمب منفجرشده در یک موتورسیکلت جاسازی شده و به فاصله یک متری از در ورودی منزل استاد مسعود علی‌محمدی از اساتید دانشگاه تهران به یک درخت بسته شده بود.

سرپرست دادسرای امور جنایی تهران ادامه داد: همچنین بررسی‌‌ها نشان می‌دهد این بمب از فاصله بسیار نزدیک با این استاد دانشگاه و بوسیله کنترل از راه دور منفجر شده است.

اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می شود.

/ 0 نظر / 18 بازدید