تایید تلویحی خبر وزارت‌اطلاعات از سوی منابع صهیونیستی

روزنامه صهیونیستی هاآرتص پس از انتشار خبر سخنان وزیر اطلاعات کشورمان مبنی بر شناسایی شبکه صهیونیستی مسئول ترور مسعود علی‌محمدی، دانشمند هسته‌ای ایرانی، تلویحا و از زبان روزنامه انگلیسی دیلی‌تلگراف این مطلب را تایید کرد.

به گزارش شبکه ایران، روزنامه صهیونیستی هاآرتص پس از انتشار خبر سخنان وزیر اطلاعات کشورمان مبنی بر شناسایی شبکه صهیونیستی مسئول ترور مسعود علی‌محمدی، دانشمند هسته‌ای ایرانی، از زبان روزنامه انگلیسی دیلی‌تلگراف این مطلب را تایید کرد.

این روزنامه صهیونیستی در تیتر خود و بدون استفاده از هرگونه کلمه‌ای همچون "ادعا" که متضمن تردیدافکنی رسانه‌ای در اصل خبر باشد، نوشت: "ایران شبکه جاسوسی اسراییلی را که پشت پرده ترور دانشمند هسته‌ای قرار داشت به دام انداخت". این تیتر به نشانه اهمیت در گیومه قرار گرفته و بلافاصله پس از آنان (در راهنمای خبر) اظهارات وزیر اطلاعات کشورمان درج شده است.

با این حال هاآرتص که جرات تصریح به واقعیت را نداشت به نقل از نشریه انگلیسی دیلی‌تلگراف در فوریه 2009 نوشت: "اسراییل برنامه‌ای مخفی را برای به قتل رساندن دانشمندان هسته‌ای ایران، با هدف جلوگیری از دست‌یابی ایران به سلاح‌های ممنوعه پیاده می‌کند."

هاآرتص ادامه داد: دیلی‌تلگراف از منابع اطلاعاتی غربی نقل کرد که موساد، پشت پرده قتل "اردشیر حسن‌پور"؛ یک دانشمند هسته‌ای عالی‌رتبه ایرانی بوده است.

این روزنامه صهیونیستی در پایان اضافه کرد: به گفته منابع غربی، علی‌محمدی همکاری نزدیکی با محسن فخری‌زاده و فریدون عباسی که نام آنها در تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه ایران برده شده، داشته است.

گفتنی است وزارت اطلاعات کشورمان امروز از شناسایی شبکه‌ای صهیونیستی خبر داد که قتل مسعود علی‌محمدی توسط این شبکه انجام شده بود.

/ 0 نظر / 20 بازدید