برخی سران فتنه آبروی 30 ساله نظام را بردند

امام جمعه موقت تهران گفت: در حوادث پس از انتخابات، برخی از سران فتنه با اقدامات نامناسب خود آبروی 30 ساله نظام را بردند.


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، آیت‌الله سیداحمد خاتمی در همایش روحانیت حافظ حریم ولایت که با حضور روحانیون شرق استان کرمانشاه و همزمان با عید غدیر برگزار شد، افزود: بعضی از سران فتنه آنقدر ننگین عمل کردند که سارکوزی رئیس جمهور فرانسه گفت: نیاز نیست ما بیانیه بدهیم، بعضی‌ها در داخل ایران خیلی بهتر از ما علیه نظام بیانیه می‌دهند.
وی ادامه داد: برای ناامید کردن دشمنان باید پیرو فرامین ولی‌فقیه باشیم و حتما " نباید فرمانی که ایشان می‌دهند مطابق میل ما باشد، حتی اگر مخالف میل ما باشد باید تابع و مطیع ولی‌فقیه باشیم و رهنمودهای ولایت باید برای همه ما حجت باشد.
خاتمی تاکید کرد: هشداری که مقام معظم رهبری درباره جنگ نرم دارند، هشداری جدی است و روحانیون باید در خط مقدم جنگ نرم بوده و خنثی کننده توطئه‌های دشمنان در این جنگ باشند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: من از خوش‌خیالی برخی از روحانیون تعجب می‌کنم که در این عرصه آن‌چنان که باید و شاید وارد صحنه نمی‌شوند، شرایط بحرانی نیست، اما طوری است که روحانیون باید در خط مقدم این جنگ نرم باشند و با آگاهی بخشی به مردم، توطئه‌های دشمن را خنثی کنند.
وی تصریح کرد: دشمن همان هدفی را که در جنگ سخت دنبال می‌کند در جنگ نرم نیز به‌دنبال همان‌ است و دهه اول انقلاب اسلامی که دهه مبارزه سخت دشمنان با انقلاب بود، کودتاهای مختلف در نقاط مختلف شکل گرفت و ترورهای زیادی انجام شد، اما از اوایل دهه دوم انقلاب، جنگ نرم شروع شد و در همان زمان هم مقام معظم رهبری هوشمندانه فرمودند: تهاجم فرهنگی در راه است و از سال 69 این خطری را که دارند به اسم جنگ نرم می‌شناسند، هشدار داده شده بود.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فلسفه غدیر خم و عید غدیر گفت: مراسم روز غدیر باشکوه بسیار و حضور قریب به 120 هزارنفر برپاشد و دین در این روز کامل شد. حتی جمعیت حاضر در مدت سه روز با علی(ع) بیعت کردند، اما 70 روز بعد از این حادثه، واقعه غدیر فراموش شد.
وی افزود: سئوالی که وجود دارد این است که این 120 هزار نفر کجا رفتند و چه شد وقتی به خانه مولا علی(ع) تهاجم شد، تنها یک نفر مسلحانه به مهاجمین حمله کرد و آن هم زبیر بود که او نیز عاقبت با امام علی(ع) در افتاد.
امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: آنچه بعد از پیامبر اتفاق افتاد، حاصل یک جنگ نرم بود که علیه امیرالمومنین(ع) به راه انداختند و سرانجام امام برحق کنار گذاشته شد.
آیت‌الله خاتمی در پایان برلزوم دفاع مستند و مستدل از حریم ولایت و اسلام و انقلاب تاکید کرد و خواهان توجه بیشتر روحانیون به مسائل روز و منویات مقام معظم رهبری شد.

/ 0 نظر / 5 بازدید