زاکانی:پرونده قضایی مهدی هاشمی در بازپرسی تحت بررسی است

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: پرونده قضایی مهدی هاشمی در بازپرسی دستگاه قضایی تحت بررسی است.

به گزارش ایرنا، قرار بود مناظره ای میان علیرضا زاکانی و داریوش قنبری اعضای فراکسیون های اکثریت و اقلیت مجلس شورای اسلامی در دانشکده ادبیات دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شود اما قنبری در این برنامه حضور نیافت.

علیرضا زاکانی دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در سخنان خود با بیان اینکه جریان دوم خرداد طیفی است که بخش هایی از آن هیچ اعتقادی به امام راحل نداشتند افزود: بخش‌هایی از دوم خردادی هم بودند که اعتقاد به امام داشتند اما رفتارها و عملکردهای متفاوتی از اندیشه های امام داشتند.

وی با اشاره به اینکه اگر کسی دم از امام می زند باید اندیشه های امام را مد نظر قرار دهد، خاطر نشان ساخت: باید به افکار امام راحل حساس باشیم و پرچم امام را دست بگیریم اما رفتار دوم خردادی ها هیچ سنخیتی با این نداشت.

عضو فراکسیون آموزش و تحقیقات مجلس به جریانات پس از انتخابات اشاره کرد و گفت: رویدادهای پس از انتخابات میزان پایبندی آنها را (نامزدهای شکست خورده) به نظام نشان داد که چطور قانون شکنی کردند.

**نامزدهایی که تلاش می کردند خود را قانون‌مدار نشان دهند، قانون‌شکنی کردند

زاکانی اظهار داشت: نامزدهایی که قبل از انتخابات تلاش می کردند خود را قانون مدار نشان دهند دیدیم که چطور خود قانون شکنی کردند.

به گفته وی، آنها ( نامزدهای شکست خورده) اعتراض خود را از راه های قانونی دنبال نکردند و در کف خیابان ها راه افتادند و به اماکن عمومی خسارت وارد کردند.

**نامزدهای شکست‌خورده پاسخگوی قانون شکنی خود باشند

عضو کمیته تحقیق حوادث پس از انتخابات مجلس با بیان اینکه نامزدهای شکست خورده چهره و آبروی نظام را لکه دار کردند، خاطر نشان ساخت: آنها باید پاسخگوی این قانون شکنی خود باشند.
وی به تعداد کشته شدگان (37 نفر) حوادث پس از انتخابات اشاره کرد و گفت: حتی یک کشته هم قابل قبول نیست.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس ادامه داد: در این حادثه افرادی که فرزندان مسئولان این نظام بودند، با منافقین هم‌نوا شدند.

زاکانی به پرونده قضایی مهدی هاشمی در دستگاه قضایی اشاره کرد و گفت: پرونده ایشان در بازپرسی تحت بررسی است.

/ 0 نظر / 3 بازدید