ریزش رای موسوی خود را در رویش تظاهرات مردم نشان داد

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه سران فتنه در اقلیت هستند، تاکید کرد: ریزش‌های رای موسوی خود را در رویش تظاهرات مردم نشان می‌دهد.

به گزارش رجانیوز، محمدنبی حبیبی که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می‌گفت، با تقدیر از حضور حماسی ملت در راهپیمایی روز چهارشنبه گذشته گفت: راهپیمایی عاشوراییان نقطه عطف نبرد نرم ملت علیه دشمن بود، ملت وحدت ملی حول محور ولایت فقیه را به رخ دشمنان انقلاب کشید.

وی با اشاره به بازتاب وسیع راهپیمایی مردم در روز چهارشنبه گذشته اظهار داشت: مردم قدرت نرم جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان کشیدند، ما باید پیام‌های ملت را در این روز بازخوانی کنیم.

**مردم هر وقت لازم باشد به خیابان‌ها خواهند آمد

حبیبی در مورد پیام‌های مردم در حضور حماسی روز چهارشنبه بیان داشت: مردم سه پیام بزرگ را در این راهپیمایی مطرح کردند، اول به دشمنان "اسلام و انقلاب و رهبری" گفتند انقلاب زنده است و مردم در صحنه حضور دارند و نشاط و طراوت حضور خود را حفظ کردند، هر وقت لازم باشد به خیابان‌ها خواهند آمد و پاسخ دشمن را قاطعانه خواهند داد.

وی افزود: پیام دوم مردم به قوه قضاییه بود، مردم صراحتا گفتند قوه قضاییه باید برخورد قاطع با سران فتنه و اغتشاشگران را سرعت بخشد و پیام سوم مردم به سران فتنه بود که دست از فتنه‌گری بردارند و به دامان ملت بپیوندند، ملت یکپارچه است و شکافی بین ملت وجود ندارد. این شکاف فقط در ذهن سران فتنه است.

**سران فتنه در اقلیت هستند

حبیبی تصریح کرد: هرکس که در این راهپیمایی شرکت کرده بود به خوبی می‌فهمید که ریزش‌های رای موسوی خود را در رویش تظاهرات مردم نشان می‌دهد، عرض اندام مردم در این راهپیمایی نشان داد سران فتنه نه تنها در اقلیت هستند بلکه از آن اقلیت فقط مشتی ماجراجو و ضدانقلاب باقی مانده است و آنها نمی‌توانند برای ادامه راه به آنها تکیه کنند.

وی ادامه داد: شناخت متن مردم از پدیده نفاق جدید اعجاب‌انگیز است. درک آنها از این پدیده جالب است، مردم با این حضور حماسی در حقیقت یک‌بار دیگر با آرمان‌های انقلاب، امام(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری بیعت کردند، همه به نیت دفاع از اسلام و شعائر الهی روز عاشورا به میدان آمده بودند، قدرت‌نمایی مردم نشان داد براندازی نظام یک توهم است که آمریکایی‌ها 30 سال است مبتلا به آن توهم هستند و حاضر نیستند از آن رهایی یابند.

حبیبی افزود: مردم روز چهارشنبه اعلام کردند این تازه آغاز کار است، آنها در صورت لزوم باز به خیابان‌ها خواهند آمد و پاسخ شرارت‌های دشمن را خواهند داد.

**موسوی می‌خواهد از مردمی که به او رای ندادند، انتقام بگیرد

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی همچنین در بخش دیگری از این گفت‌وگو در خصوص بیانیه جدید موسوی گفت: موسوی همچنان بر معارضه با نظام و معاندت با مردم اصرار دارد، اندوه ادبار مردم به او رهایش نمی‌کند. او می‌خواهد از مردمی که به او رای ندادند، انتقام بگیرد. موسوی در بیانیه خود کسانی که قرآن آتش زدند و به دسته‌های عزاداری حمله کردند و شعارهای موهن علیه نظام و مردم دادند را «مردم خداجو» می‌داند. اما به ده‌ها میلیون مردمی که در سراسر کشور به خیابان‌ها آمدند و جمعیت میلیونی انسان‌هایی که در خیابان‌های تهران مثل امواج اقیانوس به خروش آمده بودند که رسانه‌های دشمن نتوانستند حضورشان را انکار کنند، بی‌پروا اهانت می‌کند.

وی ادامه داد: او در حالی که از سوی مردم به عنوان معارض شناخته شده، در بیانیه خود به شرط و شروط پرداخته است، موسوی در وضعی نیست که بخواهد الان شرط بگذارد، او از نظر افکار عمومی ملت ایران متهم به همراهی با ضدانقلاب علیه آرمان‌های امام (ره) و انقلاب است، باید به اتهامات خود در دادگاه پاسخ دهد.

**اگر خداجوی بودند خیمه امام حسین (ع) را به آتش نمی‌کشیدند

حبیبی همچنین با اشاره به نقش محافل ضد انقلاب در خارج از کشور گفت: محافل ضد انقلاب در خارج که این شرارت‌ها را کارگردانی می‌کنند در واکنش به بیانیه موسوی خودشان گفته‌اند به خدا اعتقاد نداریم چرا شما به ما خداجو می‌گویید؟! اگر خداجوی بودند خیمه امام حسین (ع) را در روز عاشورا در تهران به آتش نمی‌کشیدند.

حبیبی با اشاره به سوال جمعی از استادان و فضلای حوزه علمیه قم از جامعه مدرسین در مورد مرجعیت آقای صانعی گفت: این یک امر تخصصی است، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یک جمع متخصص در دین و مرجع‌شناس هستند. آنها شجاعانه در برابر درخواست و سوالات مردم از جامعه مدرسین نظر خود را در این مورد اعلام کرده‌اند.

وی افزود: این اولین بار نیست که جامعه مدرسین در این خصوص به سوال مومنین پاسخ می‌دهند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد موضوع استرداد لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها از مجلس و واکنش نمایندگان گفت: ما اکنون در شرایطی نیستیم که گره‌هایی که می‌شود با دست باز کرد را با دندان باز کنیم، مردم از مجلس و دولت انتظار همگرایی و رسیدن به عزم واحد در مورد این لایحه را دارند؛ بدون تردید قانون راهکارهای دقیقی برای این همگرایی تعیین کرده است، اگر در مسیر قانون پیش برویم مشکلی پدید نمی‌آید. البته دولت باید به دغدغه‌های مجلس، مجلس نیز به دغدغه‌های دولت توجه کند. موضوع هدفمند کردن یارانه‌ها موضوع مهمی است و مجلس و دولت باید پاسخگوی مردم در این زمینه باشند.

**خواب عقب‌نشینی ملت هیچ‌گاه تعبیر نخواهد شد

حبیبی در خصوص تهدیدها و تحریم‌های جدید علیه ایران از سوی 1+5 خاطرنشان کرد: اغتشاش ضدانقلاب و سران فتنه در داخل و موضوع تحریم و تهدید 1+5 دو روی یک سکه برخورد با جمهوری اسلامی است، موضوع فشار از پایین و چانه‌زنی در بالا یک ترفند و حیله سوخته است. آنها می‌خواهند ملت را به عقب‌نشینی وادار کنند، این خوابی است که هیچ‌گاه تعبیر نخواهد شد.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان با اشاره به سالروز قیام مردم قم در دفاع از امام خمینی (ره) و تقبیح اهانت به امام(ره) در روزنامه اطلاعات سال 1356 گفت: در روز 19 دی نام آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی به عنوان یک مرجع که پناه مردم بود در تاریخ ایران ثبت است. قیام از اجتماع در مقابل منزل ایشان شروع شد. ما باید از همه مراجع عظام تقلید که در امر راهپیمایی روز چهارشنبه گذشته اهتمام داشتند تقدیر نماییم، این بیداری که در حوزه‌های علمیه دانشگاه‌ها و مردم ما پیدا شده را قدر بدانیم، مراجع عظام تقلید بحمدالله با موضع‌گیری‌های به موقع و روشن، راه درست را به مردم نشان داده‌اند و نشان خواهند داد.

/ 0 نظر / 9 بازدید